ZİYARET

Bingöl PTT Baş Müdürü Sayın Abdullah TAŞDEMİR ve PTT Bingöl Pazarlama ve Satış Yetkilisi Sayın Kenan KAVA Baro Başkanımız Av. Hanifi BUDANCAMANAK’ı makamında ziyaret ederek tebrik ettiler. Ziyaret esnasında 2019 yılında zorunlu hale gelecek olan E tebligat Uygulaması hakkında genel bilgilendirmelerde bulundular. Bu nazik ziyaretten dolayı Sayın Baş Müdür Abdullah TAŞDEMİR ve Pazarlama ve Satış Sorumlusu Sayın Kenan KAVA’ya teşekkürlerimizi sunarız. Bingöl Barosu Başkanlığı
Okuma Sayısı:68| Haber Tarihi:14.12.2018

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ İNSAN HAKLARI ONUR ÖDÜLÜ TAHİR ELÇİ’YE VERİLDİ

Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde ortaklaşa düzenlediği “İnsan Hakları Savunucusu Avukatların Korunması” konulu uluslararası sempozyuma Bingöl Barosu Başkanı Av. Hanifi BUDANCAMANAK baromuzu temsilen katılmıştır.
Okuma Sayısı:36| Haber Tarihi:12.12.2018

BARO BAŞKANIMIZ FEYZİOĞLU İLE BİRLİKTE KARİKATÜR SERGİSİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Baro başkanımız Av. Hanifi BUDANCAMANAK, 10 Aralık 2018 tarihinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU’ nu; İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, Muğla Barosu Başkanı Av. Cumhur Uzun, Antalya Barosu Başkanı Av. Polat Balkan, Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Adıyaman Barosu Başkanı Av. Mustafa Köroğlu, Balıkesir Barosu Başkanı Av. Erol Kayabay ile birlikte makamında ziyaret etti . Ziyarette, TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin ve Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken de hazır bulundu. Aynı günün akşamı Türkiye Barolar Birliği sergi salonunda “Karikatürlerle İnsan Hakları/Savunma Konulu” Karikatür Sergisi’nin kurdelasını, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU ile baro başkanımız Av. Hanifi BUDANCAMANAK birlikte keserek açılışı yaptılar.
Okuma Sayısı:95| Haber Tarihi:11.12.2018

İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

İnsan hakları Evrensel Bildirgesi, 10 Aralık 1948 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından; İnsanlık topluluğunun bütün bireyleriyle kuruluşlarının bu bildirgeyi her zaman göz önünde tutarak eğitim ve öğretim yoluyla bu hak ve özgürlüklere saygıyı geliştirmeye, giderek artan ulusal ve uluslararası önlemlerle gerek üye devletlerin halkları gerekse bu devletlerin yönetimi altındaki ülke halkları arasında bu hakların dünyaca etkin olarak tanınmasını ve uygulanmasını sağlamaya çaba göstermeleri amacıyla tüm halklar ve uluslar için ortak ideal ölçülerini belirlemek amacıyla ilan edilmiştir.
Okuma Sayısı:41| Haber Tarihi:10.12.2018

ADALET BAKANI VE HUKUKÇU MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRARAYA GELİNDİ

Adalet Bakanı Sn. Abdülhamit Gül, her siyasi partiden hukukçu milletvekilleri, TBB Yönetim Kurulu üyeleri ve Baro Başkanları TBB başkanımız Sn. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu öncülüğünde 04 Aralık 2018 tarihinde düzenlenen yemeğe katıldılar.
Okuma Sayısı:114| Haber Tarihi:05.12.2018

DOĞU VE GÜNEYDOĞU BÖLGE BAROLARI BASIN AÇIKLAMASI

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile güvence altına alınan haklarının ihlal edildiği gerekçesi ile 2017 yılında AİHM'e yaptığı başvuru 20.11.2018 tarihinde görüşülüp karara bağlanmış ve AHİM tarafından, Selahattin DEMİRTAŞ’ın “özgürlük ve güvenlik hakkı” ve “seçme ve seçilme hakkı ‘nın ihlal edildiğine karar verirken ilk defa Selahattin DEMİRTAŞ' ın tutukluluk halinin devamının siyasi nedenlerden kaynaklı olduğunu belirterek Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi 'nin 5. Madde 3. fıkrası , Özgür Seçimlerle ilgili 1.protokolün 3. maddesi (Serbest Seçim Hakkı), AİHS'in 18. maddesi yönünden (Hak ve Özgürlüklere Getirilen Sınırlamaların Öngörülen Amaç İçin Kullanılması Gereği) ihlal edildiğine karar verilmiştir.
Okuma Sayısı:42| Haber Tarihi:04.12.2018
17.12.2018
AV. HANİFİ BUDANCAMANAK
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.